ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8258024
*
nr 825 8024
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 107 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2013
kl 20:25:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/5 21:51:26
1
700 kr
5/5 11:59:39
2
800 kr
5/5 16:15:41
3
1.000 kr
6/5 16:05:21
4
1.200 kr
6/5 18:10:34
4
1.300 kr
6/5 19:57:25
5
1.300 kr
6/5 20:06:48
6
Vinnande bud
6/5 20:07:02
5
1.500 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59
*
Spegel
nr 825 8024
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 107 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/5 21:51:26 | 1 | 700 kr |
5/5 11:59:39 | 2 | 800 kr |
5/5 16:15:41 | 3 | 1.000 kr |
6/5 16:05:21 | 4 | 1.200 kr |
6/5 18:10:34 | 4 | 1.300 kr |
6/5 19:57:25 | 5 | 1.300 kr |
6/5 20:06:48 | 6 | Vinnande bud |
6/5 20:07:02 | 5 | 1.500 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59